Shulcs.lv
Pēdējie komentētie
Atgadījums otrā pasaules galā kaut kad 2011. gada martā (12)
Steidzami numurā! (3)
Them Tweets (20)
Vakara maiņa (8)
Velosipēdings Františeku republikā, Pt2. Libkovice pod Řípem- Mělník- Mělník- Mělník (10)
Visvairāk komentētie
Ja kādu interesē... (110)
Freak out! (69)
Domājam uzmanīgāk (68)
Soc. opros (67)
Tiem, kas te ilgāk par gadu (61)
Jaunākais runātavā
tiem kam nav OFFTOPICA (13)
Nez kas no tā visa sanāks?... (18)
Vēl viens horoskops (394)
Pavilkos (9)
Ziemassvētki (6)
 
dienas atziņa
vēl par tēmu
dienasgrāmata

Bankomāts

 

(17)

02.04.09. 23:28 (bullshits)

Nu, ko mēs šodien darīsim? A nē, ot i neuzminējāt, šodien mēs pievērsīsimies kam gaišam, konstruktīvam un sārtvaidzīgam. Šodien mēs mēģināsim izplānot Ideālo Bankomātu.

Jo bankomāts, kā zināms, ir viens no labākajiem cilvēka draugiem, taču lai cik patīkami būtu saņemt ķepā siltas un čaukstīgas banknotes, vienmēr taču gribās, lai process būtu vēl jaukāks, vai ne? Un es nemaz neceru, ka kāds te varētu ieklausīties un kaut jel ko ņemt vērā, bet tas tak neliedz pasapņot, jo īpaši šitik skaistā pavasara vakarā, kā jums šķiet.

Попёрли.


Nekādus aizbīdāmus aizslietņus / caurspīdīgus vākus vai citas fīčas, kas lēni un slinki veras vaļā pēc kartes ielikšanas. Pirmkārt — nevienam nav laika gaidīt, kamēr tas priekšmets atbīdīsies, otrkārt — allaž strjomīgi, ka iesprūdīs un viss, atā, nevarēs pat pirkstus iebāzt lai Cancel pogu nospiestu. SEB, daffaj, rīt uz darbu ar āmurīšiem, beidzam šitās nekārtības.

Antiskimeris. Nekādus haitekus nevajag, t.i. vajag, bet tā nav mūsu problēma. Visā valstī, vai ideālā variantā visā ES, vienādas, puscaurspīdīgas un atpazīstamas štučkas priekšā kartes spraugai. Tur gribēdams vairs nekādu lasītāju galā nepiemontēsi, tā lai nepamanītu. Un lietotājam uzreiz skaidrs.

Šajā pat kategorijā — tastatūras bloks vizuāli integrēts korpusā. Nekādas atsevišķas plastmasas zem pogām, pogas lien laukā pa tiešo no korpusa, alles. Un tad arī ar pogu dublētājiem būs pagrūtāk.

Ciparus uz tastatūras, lūdzu, pareizā secībā. Kā telefonam. Vienmēr kā telefonam. Spānijas viedie, esiet tik laipni lūdzu, ja? Pie jums tak tūristi arī brauc.

Austiņu štepselis vājredzīgajiem. Kad pamanīju — pabrīnījos, kāpēc tik kruta ideja ir tik maz izplatīta. Nu un brails uz tastatūras un pie-ekrāna pogām, protams.

Karte tiek atdota pirms naudas saņemšanas. Karte tiek atdota pirms naudas saņemšanas. Karte tiek atdota pirms naudas saņemšanas. Naudu neviens aparātā neaizmirsīs, ticiet man! Atšķirībā no.

Tikko aparāts detektē karti, reklāmas uz ekrāna apstājas. Momentā. Nevis "daspēlēs un tad", nevis "šito uz 3 sekundēm", bet momentā. Man jāsteidzas. Tāpat arī nekādas skumjas atvadas, nekādus "Paldies, ka izmantojāt...". Kamēr tas uzraksts parādās, es jau esmu projām un nākamais nīgri gaida, kad drīkstēs sākt darboties.

Ja uz jautājumu ir 4 vai mazāk atbilžu varianti, tie visi ir vienā ekrāna pusē. Labajā ekrāna pusē. Nevis Jā pa kreisi, Nē pa labi, spēj tik izsekot līdzi, kur kas migājas.

3 valodas tas ir skaisti. Bet tas ir minimums. Lieciet visas, cik saiet, sliktāk nepaliks.

Nemēģiniet minēt, kādā valodā es gribēšu darboties (lidostā, piemēram, uzreiz angliski startēties). Karodziņus uzreiz. Uzreiz! Un karodziņus.

Pinkodu prasīt uzreiz. "Vai vēlaties čeku" prasīt uzreiz pirms naudas saņemšanas / bilances izvērtēšanas. Nevis otrādi, ja?

Ja uz ekrāna ir iespēja izvēlēties kārojamo summu, tad nospiežot jebkuru ciparu taustiņu, automātiski tiek pieņemts, ka es esmu izvēlējies "Cita summa". Un ka es jau esmu sācis to rakstīt. Sīkums taču, bet stipri ērtāk.

Vienalga, kādās auzās lietotājs ko ir saspaidījis, vienmēr ir iespēja sākt no sākuma. Nevis izspļaut karti un teikt, ka nepatīk, kā lietotājs podziņas spiež. Nu mazums man rokas trīc un es gribēju 5īti, nevis 50000 Ls.

Ja kaut kas nedarbojas — esiet tik laipni izstāstīt uzreiz. Tikko es esmu izvēlējies valodu. Kāda kaķa pēc man jābakstās caur visam procesam, lai uzzinātu, ka aparātā pieclatnieki beigušies?

Nu un vēl man nav skaidrs par tādu papildiespēju, kā rēķinu apmaksa. No bankas viedokļa ērti. No maksātāja viedokļa diezgan ērti. No rindā stāvošo viedokļa — kaut nu viņš piepeši saķertu strauji progresējošu putnu gripu, bremze nolāpītais. Par šito vēl jāpadomā.

Kādi papildinājumi?


« Iepakojums   |   Tramvajs »

Dzhonijs

03.04.09. 00:06

Lai gan man arī tā SEB automātu huiņa ar nolaižamo stikliņu liekas stulba, bet aizdomājos ka tā ir daļēja aizsardzība pret skimmeriem.

Man tieši patīk ka bankomāts man neprasa kādu valodu izvēlēties, bet drukā defaulto - vismaz tā tagad ir jaunajos Swedbank automātos. Man liekas reāli ērti, un nav katreiz bankomātam jāstāsta ka es ar šo latviski plānoju sazināties.
Karodziņus nah. Es patiesībā nesaprotu kurā vietā radusies mode valodu asociēt ar karodziņu...


Šulcs: Nu jā, ielikt karti un tad pieinstalēt skimeri — to tak neviens neiedomātos!

A par defaulto valodu — ot uzbļaus tev makaroņņiku zemē bankomāts itāliski, ot i varēsi pakausi kasīt ;)eerenpreiss

03.04.09. 00:19

Man vienalga, kā tas tiks panākts - ietaisi novietojot mūžīgā ēnā/spēlējoties ar ekrāna leņķi vai materiālu - , bet Ideālam Bankomātam jābūt lietojamam, kaut saule būtu zenītā un mans skausts tiek cepināts līdz kraukšķīgumam.


Šulcs: O! Dēļ sezonas piemirsās.Jollka

03.04.09. 01:57

Un vēl āķīti iepirkumu maisiem un/vai somai.Nils WWW

03.04.09. 08:18

Aktuāli būtu arī likvidēt kartes ievilkšanas mehānismu. Tagad jau sen visas kartes ir ar čipu, bet vienalga tās kastes skrapstēdamas un grabēdamas velk nabaga karti iekšā ar diviem smukiem smilšpapīra rullīšiem. Dažreiz karte izskatās kā šrederī pabijusi.
Normālas bankas karti izsniedz uz 3 gadiem. Trešajā gadā izskatās tā, it kā ar karti būtu sviestmaizes smērētas, vecās tapetes kasītas un šķūnīša durvis mūķētas.normunds WWW

03.04.09. 08:36

Naudu neviens aparātā neaizmirsīs, ticiet man! Atšķirībā no.

Es aizmirsu. Un tas ir viegli realizējams pasākums - automāts atdeva karti un es gāju prom. Jo biju pieradis, ka kartes atdošana ir pēdējā operācija.

vot ja atvilknītē kopā ar kāpostu arī karti atdotu, tad iespējas to pakāst līdzinātos nullei.!Šulcs

03.04.09. 08:48

Arguments par to, lai uzreiz izbeidzas reklāma vai ērtāk būtu klientam, nevis bankai. Lai čeku ir ērti saņemt...

Takoje ņebuģeķ, tas tak būtu pretrunā ar nu nezinu... visu, apmēram.eermaniitis

03.04.09. 09:07

par aizsardzību

ideālajā variantā gribētu redzēt gludu - vertikālu vai leņķī - matētu nerūsējoša tērauda plāksni, kuras virsmā vienā līmenī ar visu pārējo ir gan caurums naudai (in-out kā patīk šulcam atgriezeniskā naudas kustība) gan kartei gan ekrānam

lai viss, kas uzfigārīts virsū, būtu uz reizi saskatāms pret gludo, bet matēto virsmu

kas attiecas uz sezonalitāti - tad izvietojums tāds, lai man sānos, aiz muguras un priekšā ir betona siena un neviens, kas garlaikodamies arī gaida rindā neko izņemot manu čaiņiku neredz - lai nav aizdomas, ka kāds noskatās vai kā - reizēm neomulīgi (nu var kā tualetēs Nīderlandē - redz pačku un kurpes par piemēru ;) ja kabīne aizņemta

rēķinu nomaksu piedāvāt vienā izvēlē ar kaš aut - nevis citi pakalpojumi...
par papīra čeka izdruku manā bankomātā varat aizmist un izglābt kādu tropu koku! NEVAJAG!

neprasīt pinkodu ntās reizes - sasveicinoties, un pie katras operācijas! IMHO pietiek ar vienu reizi, ka es pasaku, ka es esmu es!

fīča - atdod norīto karti - nākošajā dienā, kad esi atradis mājās uz sienas pierakstīto pinkodu būtu jāapsver! - čakars caur banku un bez naudas nedēļas garumā kaut kā skumdinaLauric

03.04.09. 12:17

Ar brailu būs pagrūtāk- kamēr onka spaidīs pogas un meklēs, kur kura - dies sazin cik reižu sabakstīs nepareizu PIN! kaut gan- viņi tā knapi pārbrauc un iečeko. Tāpat tās pogas reizēmar mazu āmurīti jādauza...
Citādi visā visumā ideāla bankumāte.

Un lai tās atveres, kur izgrūž naudu un karti nav metra attālumā viena no otras.rediiss Reģistrēts

03.04.09. 12:58

a man ... a man nojumīti, lūdzu! citādi lietus laikā tikt pie naudas ir visai jautra padarīšanaLauric

03.04.09. 13:12

Un beņķīti, kur sagurušās kājas apsēst un atpūtināt! ;)rediiss

03.04.09. 14:39

Lauric, jūtu, ka tu neizproti sāpi :P nekas, būsi manos gados... tadDzhonijs

05.04.09. 00:15

Par tām valodām un makaroņņikiem - domāju ka bankomātam nav pārāk lielas problēmas noteikt no kuras valsts nāk iebāztā karte un tad noteikt teorētisko defaulto valodu kurā sarunāties ar mani :).

Protams ka iebāzt karti un uzlikt skimmeri var, BET tas jau izmeklētājiem ir papildus punkts pie kura pieķerties ķerstot skimmera īpašniekus :).

Kā arī domāju ka nolaižamie lodziņi palīdz pret garāmejošajiem random dūru vicinātajiem :)


Šulcs: Un ja karte ir izdota Šveicē?Kristaps

05.04.09. 11:06

Nezinu kā pie mums bet igaunijā biju patīkami pārsteigts,kad bankomāts, saņemot manu Latvijas karti, uzreiz sazinājās latviski, kaut kur fonā piedāvājot arī citu valodu izvēlēt, ja nu tomēr es pa latišeski nesaprotu :)Dzhonijs

06.04.09. 23:21

Šveicē dzīvo bagāti inteliģenti un visi runā visās četrās oficiālajās valodās, so no stress ar viņiem ;)Kirils WWW

14.04.09. 04:55

mana hansabankas karte atceras, kaadu valodu es peedeejo reizi lietoju. neatkariigi no hansas automaata.

savukaart viena ljoti besiiga fiicha, ko vajag noveerst - paarbaudiit papiira esamiibu uzreiz peec tam, kad lietotaajs pateicis, ka grib cheku. nevis izpildiit operaaciju un tad pateikt "oi, sorry. es nevareeshu izdrukaat pieraadiijumu, ka esi iemaksaajis 1000 latus". un tad vari iet un skaidrot savas firmas bosam, kur liki kases naudu.dzhii

20.04.09. 08:14

Par to inteligentu - paldies! :) Patreiz mitinos Sveice, planoju izmantot privilegijas un panemt kadu karti seit... No seit pieejamam valodam pagaidam vislabak saprotu anglu...
Par bankomatiem - senie bankomati tika izveidoti ar lielam pogam ziemelos - lai vieglak ar cimdiem tas pogas bakstit... Tiesa, vienreiz velejos parbaudit so faktu, bet visas parejas operacijas ap so aparatu nemaz nelikas ertas ar cimdiem rokas... Varbut ir iespejams ari par Ziemeliem ko padomat, ne tikai Dienvidiem?
Vel, par kabinem - kauc kur bija si jauka ideja par kabinem realizeta - visupirms ar savu karti ieej bankomata telpa. Atrisina sezonalos nejaukumus un uzlabo privatuma sajutu...
Ar n-tam valodam var but neliela problema - sada bankomata izmaksas. Iznemot gadijumu, ja Lielais Bralis (lai no kuras puses nacis - tpu,tpu,tpu) ievies visa pasaule vienadus bankomatus.
Un par 'Cita summa' - NEKADA GADIJUMA nelikt so opciju pie lielakajam piedavatajam summam, bet gan pie mazakajam.
Un par kartes sanemsanu - ari esmu viens no tiem, kas ir aizmirsis naudinu panemt.. Tas ir ka ar mirgojosiem luksoforiem - vai nu lai visur ir viena varianta vai otra, citadi atruma var vienkarsi nepamanit, ka aparats strada nedaudz citadak...dot

29.04.09. 02:46

Uz bankomāta vajag atpakaļskata spoguli, lai var laikus pamanīt tuvojamies huligānu ar mietu. Un liela sarkana panikas poga arī nebūtu slikti.
Par tādu lietu kā "brīdinājums par dižkomisijas izmēru" ņemot piecīti svešas bankas aparātā es pat neuzdrošinos sapņot. :)


Šulcs: Par Panic button laba doma, jā.Vārds

mails:

http://

Comment: Šo neaizpildīt!

Не пизди, сын мой, да не пиздим будешь.

paklausies

Mos Def: Auditorium

Mos Def — tas ir labs nigga. Ļoti labs nigga.

kur varam
satikties

-

Reklāma

Kur palikt Jūrmalā? Apartments Livia, lietotāj, tikai tur!___
Atgadījums otrā pasaules galā kaut kad 2011. gada martā (12)

Ah shit! (1)

Steidzami numurā! (3)

Augstu mastā (6)

Them Tweets (20)

The Encounter (4)

Cilvēki ar urbi (11)

Diskriminācija transportā (35)

Skaistais ir blakus (4)

Хрень (0)

Politiķi! Klausās šurpu! (4)

Par dienišķo (9)

ĪĪĪĪĪslande (7)

1.05. (2)

Tramvajs (4)

Bankomāts (17)

Iepakojums (7)

Sabtrans (9)

DP (1)

RozāDiena (5)

___