Shulcs.lv
Pēdējie komentētie
Atgadījums otrā pasaules galā kaut kad 2011. gada martā (12)
Steidzami numurā! (3)
Them Tweets (20)
Vakara maiņa (8)
Velosipēdings Františeku republikā, Pt2. Libkovice pod Řípem- Mělník- Mělník- Mělník (10)
Visvairāk komentētie
Ja kādu interesē... (110)
Freak out! (69)
Domājam uzmanīgāk (68)
Soc. opros (67)
Tiem, kas te ilgāk par gadu (61)
Jaunākais runātavā
tiem kam nav OFFTOPICA (13)
Nez kas no tā visa sanāks?... (18)
Vēl viens horoskops (394)
Pavilkos (9)
Ziemassvētki (6)
 
dienas atziņa
vēl par tēmu
dienasgrāmata

Sabtrans

 

(9)

17.03.09. 17:44 (bullshits)

Jā, starp citu, aizmirsu padalīties sajūsmā — pirms kāda, nu jau laba laika, lasīju dzeltenajā internetā par to, ka Rīgā sods par braukšanu pa zaķi tapšot nežēlīgi pacelts no 2 Ls uz 5. Nu un palasīju komentārus, kur vienkārši acis nostājās uz kātiņiem. I mean — tauta ir šokā! Tauta kliedz, ka izputinot viņus, nabadziņus, ka šitā jau nu nevarot, viņiem tagad par pārkāpumu dārgāk jāmaksā. Офигел to visu lasot tā, ka vakarā nomierinošās tējas jādzer bija. Nu labi, te es protams pārspīlēju, izlasīju un aizmirsu.

Bet ja tā padomā, tad manā lauķa un diletanta skatījumā kaut kas gluži vienkārši nav kārtībā ar cenu kārtību tam transportam. Nez kāpēc tiek uzskatīts, ka visi ir varen godīgi, svētulīgi un iet pa pasauli tā tik vien domādami, kā kādam samaksāt. A tā, lai no klienta paņemtu naudiņu, iespējams pat pa virsu, bet likt viņam justies laimīgam un ietaupījušam — nā ni!

Ot pasalīdzināsim. Ņemšu piemēru tepat pa rokai, t.i. patreizējo dzīvesvietu Prāgu. Tātad biļete parastā. Prāgas variantā tādas ir divas, t.i. īsais pārbrauciens (20 min. bez pārsēšanās tiesībām) un pilnā biļete (70 min. un da kaut ar prāmi). Cena, attiecīgi, 0.45 un 0.65 Ls. Pretnostatījumā Rīgas akvaimanušausmīgajiem 40 sant. — padārgi. To liekot aiz auss pārejam pie mēneškartiņām.

Tātad, mēneškartiņa, kas ļauj 30 dienas atrasties jebkurā transporta līdzeklī ne par ko nedomājot. Prāga — 13.75 Ls. Rīga, uzmanību!, 36.50! Jā, teiksiet, ir izdevīgākas, domātas tādām dienām vai šitādiem maršrutiem. Da ни-ху-я tā nav nekāda mēnešbiļete tādā gadījumā, jo piespiež tās īpašnieku plānot savu pārvietošanos mēnesi uz priekšu un katra atkāpšanās no maršruta ir papildus izmaksas.

Tātad, ja mēs esam likumpaklausīgi františeki, mēnešbiļete mums atmaksājas pēc 20 braucieniem, t.i. 10 dienās. Pērkam? Da kāds jautājums, saimniek, pērkam. Lai atpirktu Rīgas mēneškartiņu, mums ir jānobrauc 90 (!) reizes. Pērkam? Tas ir trīs reizes dienā visu mēnesi, katru dienu! Pērkam?

Nu vei, un tagad ņemsim mūsu patreizējās zināšanas un apskatīsim sodu sistēmu. Prāga: ~23 lati. Tās ir gandrīz divas mēneškartiņas. Vienreiz uzraujoties, tu jau vairs neesi pa nullēm, tu jau esi mīnusos. Rīga — 5 Ls, tiek doti 7 mēģinājumi, lai tas vienkārši būtu vienkārši neizšķirts.

Так к чему вы это?, jautā nepacietīgs lasītājs? Tad lūk, īsumā: biļetes pirkt nepatīk nevienam. Nu tā ir, tādi ir tie cilvēki, ar to vajadzētu sadzīvot. Un abos gadījumos tiek piedāvātas divas alternatīvas, mēnešbiļete vai sods.

Ja lietotājs nopērk mēneškartiņu, pārvadātājam būtu jābūt apmierinātam, ka ir ienācis fiksēts piķis avansā (te, starp citu, pieejamas arī biļetes uz 3 mēnešiem un uz gadu), šis pats piķis, visticamāk, ienāks arī nākamajā mēnesī un vispār uz mēneškartiņu apjomiem var sekjūri paļauties. Jo patērētājam tas ir izdevīgi!

Sods ir loterija abām pusēm, ko tik vienkārši var padarīt vienai pusei izdevīgu, bet otrai ne. Tak nē jau — tiek pieņemts, ka ja sods būs mazāks, tad to maksās vairāk. Jau sākotnēji izejot no fakta, ka brauks bez biļetes un maksās, paši to pat stimulējot.

Tā vietā, lai legālu dzīvi padarītu ērtāku, nekā strjomīšanos.

Bet gan jau zina, ko dara, ko tad mēs.« DP   |   Iepakojums »

SVILPE WWW

17.03.09. 18:35

Par nožēlu pie mums tā sauktie speciālisti un eksperti nelasa tavus burtus. Nemaz nerunājot par tiem tipiņiem, kuri akzeptē, vai gluži otrādi - noblējas nē-ē, tādus tālākejošus, stratēģiskus un valstiski svarīgi izkaltus plānus.
Un kāda suņa pēc ir ieviesta kontaktforma, kurā uz jautājieniem, piļjaķ, neviens nevīžā atbildēt.
Bet par pieejamiem un sakārtotiem trambaju sarakstiem netencināšu. Varētu jau, bet tiem vienkārši jābūt defaultā. :P


Šulcs: Da es jau neko, pasmirdēju un gāju tālāk.SVILPE WWW

17.03.09. 18:57

Kaut kā neielinkojās vārdiņš kontaktforma. Nu tur, rīgas satiksmes lapelē. :Djurciks

17.03.09. 19:56

shaa pasha iemesla deelj nekad neesmu pircis meenesbileti, jo visiem transportiem un pie kam visiem masrshrutiem tas ir daargaak kaa parastaa biljete

tas mani tracina visvairaak logiski sanaaktu ka ja katru dienu brauktu uz darbu un atpakalj, kas ir 2 reiz dienaa man meenesbilete buutu leetaaka, tas ir 20 dd x 2x0.4 Ls = 16.00Ls. Meenesbiletei buutu jaabuut zem 16.00 Ls, bet nee taa ir 36 Ls - nu pasakiet kas ir tie kas peerk meenesbiletes? Manupraat tikai tie kas varen daudz vizinaas ar sab transportuJānis WWW

17.03.09. 20:00

Šādi raksti grauj Rīgas Satiksmes (ne)biznesu! :(Zane WWW

17.03.09. 20:04

man būt šķist, ka tas tāpēc, ka RS satiskmei nav pienācīgu konkurentu. Nu kaut vai tie paši mikriņi, tak pat bez visām mēnešbiļetēm un sodiem tas nabaga kubiks rubiks uz ritentiņiem ir daudz labāks par jebkuru trolejbusu, bet nē, cilvēki (ieraduma pēc? postpadomju domāšana?) tik bāž RS rīklē naudu un pēc tam vēl dabū soda naudas par to, ka nav ierakstīts maršruts vai vēl kaut kāds sviests. Nez kas būs kad beidzot parādīsies tas e-talons?


Šulcs: Mikriņi vispār ir kaut kāds prātam netverams un postpadomijai ekskluzīvs fenomens.

Pilsētas satiksmei vispār nevar un nevajag būt konkurencei.Zane WWW

18.03.09. 09:55

Mikriņi ir raritāte un to vajadzētu bīdīt uz priekšu! :)

Bet par konkurences nevajadzību atļaušos nepiekrist. jebkurā normālā, lielākā pilsētā un valstī ir vairāki sabiedriskā transporta nodrošinātāji. Tas attiecināms gan uz autobusiem, gan tramvajiem un vilcieniem. Līdz, piemēram, Vācijas līmenim, mums protams ir tālu, bet gribās cerēt, ka reiz mēs tiksim līdz tik pat augstam servisa līmenim un tam atbilstošu cenu līmenim. Btw - konkurence veicina attīstību jebkurā jomā. Kāpēc lai satiksmes nozare būtu izņēmums?cloned_pt

19.03.09. 10:33

2 Zane. Interesanti kā varētu konkurēt tramvaji. Ķip konkurējošais kantoris no pilsētas iznomā zemi priekš konkurējošām sliedēm? un tad viens no uzņēmumiem izput kopā ar elektrības vadiem un pārmijām?eermaniitis

21.03.09. 16:47

2 klonētajam
tad tās vantis un šņores un drātis un sliedes un pārmijas tiek satītas lielos ruļļos un tie novietoti maksas stāvvietā, lai atvieglotu dzīvi un īpašniekam nekad nevajadzētu par to likteni aizdomāties, jo glabāšanas cena 3x pārsniedz glabājamās preces vērtību - tad tiek iesaistīts uzņēmums valsts materiālās rezerves un nopārdots pazīstamiem uzņēmējiem par izvešanas cenu, glabāšanas izmaksas sedzot no valsts dotācijas ;)

a pēc tiesas un tiasnības trambuļi jau tā pat konkurē gan ar takšiem gan autobusiem gan mikriņiem gan arī piepilsētas elektrovilcienu - vismaz torņkalna virzienā noteikti - tur arī izpaužas cenu politikas ietekme - ja RS paceļ cenas, tad torņkalna viciens pārbāzsts - kad pacēla PV cenas, atkal elpot varKrotow

26.03.09. 19:32

Pēdējā laikā sabransa cenas ir vnk nesaprātīgas. Līdz darbam jābrauc ar pārsēšanos, vismaz 2 Ls dienā. Mēnešbiļete 2 transportiem visām dienām pie 30 Ls... piedodiet. Šobrīd vizinos uz darbu ar personīgajiem riteņiem un vēl vedu līdz 2 radiniekus. Nobrauktajā zupā un auto amortizācijā beigās +/- tas pats sanāk, taču nav jāuztraucas, ka vakarā pēc 23 tikšu mājās, un ka gripas laikā transportā kāds apšķaudīs. Priecē, ka velosezona tuvojas :)Vārds

mails:

http://

Comment: Šo neaizpildīt!

Не пизди, сын мой, да не пиздим будешь.

paklausies

Mos Def: Auditorium

Mos Def — tas ir labs nigga. Ļoti labs nigga.

kur varam
satikties

-

Reklāma

Kur palikt Jūrmalā? Apartments Livia, lietotāj, tikai tur!___
Atgadījums otrā pasaules galā kaut kad 2011. gada martā (12)

Ah shit! (1)

Steidzami numurā! (3)

Augstu mastā (6)

Them Tweets (20)

The Encounter (4)

Cilvēki ar urbi (11)

Diskriminācija transportā (35)

Skaistais ir blakus (4)

Хрень (0)

Politiķi! Klausās šurpu! (4)

Par dienišķo (9)

ĪĪĪĪĪslande (7)

1.05. (2)

Tramvajs (4)

Bankomāts (17)

Iepakojums (7)

Sabtrans (9)

DP (1)

RozāDiena (5)

___